Poczucie wpływu na swoje życie w społeczności – budżet obywatelski plac zabaw

Home / place zabaw / Poczucie wpływu na swoje życie w społeczności – budżet obywatelski plac zabaw

Budżet obywatelski plac zabaw, boisko – jak aktywnie wpływać na decyzje o wydatkowaniu publicznych pieniędzy? Odpowiedź na ten temat znajdziesz w tym artykule i na stronie: http://budzet-obywatelski.pl/.

Miej wpływ na to, co się dzieje w Twojej miejscowości

Niezależnie od tego czy mieszkamy w małej gminie, czy w wielkim mieście nasze przywiązanie do małej ojczyzny jest powodowane między innymi tym, że mamy wpływ na decyzje władz samorządowych tam gdzie one nas dotyczą bezpośrednio.

Świetnym przykładem zaangażowania w życie lokalnej społeczności była sprawa z niewielkiej gminy, gdzie miejscowe dzieci potraktowały bardzo poważnie budżet obywatelski plac zabaw, który był im bardzo potrzebny jako miejsce bezpiecznej zabawy. Sprawę wzięły w swoje ręce i przy pomocy rodziców napisały petycję do władz samorządu lokalnego o wybudowanie miejsca, gdzie mogłyby się spotykać w gronie rówieśników.

Warto uświadomić wszystkim obywatelom, że mogą mieć wpływ na podnoszenie komfortu życia w małych społecznościach poprzez budżet obywatelski plac zabaw, siłownia pod chmurką, skwer, boisko – wszystkie tego typu inwestycje są możliwe do zrealizowania. Wystarczy sprawdzić w swoim mieście lub gminie jakie są możliwości.

Wiele możliwości głosowania

Poprzez samorządowe strony internetowe, systemy sms – owe oraz udział w otwartych sesjach rad miejskich i gminnych każdy mieszkaniec może mieć realny wpływ na budżet obywatelski plac zabaw, małą architekturę lub inne bardzo potrzebne inwestycje w coraz lepsze funkcjonowanie lokalnych społeczności.

Społeczne konsultacje są niezwykle ważne dla podejmowania racjonalnych decyzji o wydatkowaniu publicznych pieniędzy i należy z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *